HomeSport

Shqipëri-Turqi, publikohen masat

Dita e premte rezervon ndeshjen e parë të Shqipërisë në eliminatoret e Europianit 2020, dhe në “Loro Boriçi” vjen Turqia, në një sfidë që pritet të jetë mjaft e fortë.

Shumë tifozë turq parashikohen të jenë në stadium, duke qenë se në Shqipëri jeton një komunitet i madh i tyre, por me interes pritet ky takim edhe tek tifozët shqiptarë.

Ditën e sotme, kompania e sigurisë, ka publikuar edhe listën e sendeve që nuk do të lejohen në stadiumin “Loro Boriçi” të qytetit të Shkodrës. Gjithashtu ka edhe sugjerime në lidhje me hyrjen në stadium, në mënyrë që të shmangen radhët e gjata.

SENDET QË NUK LEJOHEN

Banderola të pa miratuara nga Federata.

Sende të forta dhe shishet e qelqit.

Materiale piroteknike, si shashka, kapsolla, flakadanë etj.

Çadra dhe çakmakë.

Lazër.

Vuvuzela, bori apo bilbila.

Kamera të ndryshme dore apo aparate që mund të filmojnë ndeshjen.

Shkopinjtë e drurit apo hekurit për flamujt.

Në mënyrë që të shmangim radhët e gjata përpara biletarisë, ju bëjmë thirrje të pajiseni sa më parë me biletë dhe të paraqiteni më herët ditën e ndeshjes për të shmangur radhët e gjata dhe pritjet në dyert e stadiumit. Dyert do të hapen në orën 18:00! Faleminderit.


TË NGJASHME