Aktualitet Lajme Sociale

Shqipëria nis përgatitjet për censusin e 2020-ës

Në Shqipëri kanë nisur përgatitjet për regjistrimin e popullsisë në vitin 2020, teksa INSTAT po zhvillon konsultime me grupe të ndryshme.

Së fundi u zhvillua një takim me krerët e institucioneve fetare në Tiranë për të diskutuar pyetësorin që do të përdoret gjatë censusit.

Në vijim, takime të tjera janë parashikuar edhe me grupet e tjera të interesit.

Regjistrimi i fundit u bë në 2011-ën, sipas të cilit popullsia e Shqipërisë ishte 2 milionë e 821 mijë e 997 banorë.

Related posts

Mbështetje për gazetarinë cilësore, “Google” jep lajmin e madh

Gri

Salianji: Njerëzit i kanë sytë te opozita

Klaudia gotanews

Protestuesit godasin godinën e Qeverisë me flakadan, tymuese dhe domate

Mila
Na Kontaktoni!