HomeSport

Shqipëria nis sot rrugëtimin për Euro 2020

Sonte, në orën 20:45, në “Loro Boriçi” zemra kuqezi për të ndezur flakën e pasionit dhe dashurisë për fanellën e Kombëtares në një sfidë që mund të vendosë shumë për objektivat e skuadrës në këtë fushatë eliminatore.

Risultati immagini per albania vs turkey

Sërish përballë Turqia, por këtë radhë në sfidën e parë eliminatore të Euro 2020. Pasi grumbulloi plot 55 futbollistë dhe provoi në fushën e blertë 46 prej tyre, 45-vjeçari, mes dyshimeve të shumta në përzgjedhje dhe në vendimet që ka marrë për futbollistë të veçantë (lënia jashtë e Lenjanit apo përjashtimi i Strakoshës), nuk mund të ketë më justifikime për rezultatet e kuqezinjve.

Risultati immagini per albania vs turkey

Formacioni i mundshëm: Berisha; Hysaj, Gjimshiti, Ismajli, Veseli, Xhaka, Memushaj, Abrashi, Uzuni, Grezda, Sadiku. 


TË NGJASHME