Lajme Lajmi i Fundit

Shqiptari arrestohet me 200 kg drogë në makinë, çfarë e tradhtoi

Një shqiptar 29-vjeçar u arrestua nga policia në Bolonja, teksa transportonte në makinë një sasi prej 200 kg marijuanë.

Mediat italiane shkruajnë se shtetasi N.R ishte në timonin e makinës, kur policia ishte duke patrulluar në atë zonë.

Ai nuk mundi ta mbante dot nervozizmin dhe shqetësimin teksa policia i bëri shenjë të ndalonte, madje për të shpëtuar shtoi shpejtësinë dhe u largua.

Gjatë kontrollit në makinë policia zbuloi njëqind pako marijuanë me një peshë totale prej 208 kg, të cilat në tregun me pakicë do të kapnin shumën e mbi 1 milionë e 200 mijë eurosh.

Related posts

Meta në Prishtinë, vizitë në kishën “Shën Nënë Tereza”

Xhensila Gotanews

Rita Ora ambasadore e brendit të njohur gjerman

Adriana news

Rrëzohet avioni luftarak, piloti mbetet i varur në linjën e tensionit të lartë

Mila
Na Kontaktoni!