HomeSociale

Shqiptari ‘fluturon’ nga rruga me makinë dhe shemb murin

Pasi del nga rruga, ngjitet në trotuar dhe përplaset me një mur shtëpie.

Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e djeshëm në Rrugën ‘Dei Velini” në Macerata të Italisë.

Drejtues i mjetit tip Renalut ishte një shqiptar.

Mediat italiane shkruajnë se ai humbi kontrollin dhe përfundoi jashtë rrugë duke u përplasur me murin rrethues të shtëpisë së një avokati të njohur në qytet.

I pyetur më pas, shoferi tha se kishte problem me frenat.

Zyrtarët lokalë të policisë nga Macerata ndërhynë në këtë rast për zbardhjen e çështjes. Makina pësoi dëmtime të shumta, ndërsa muri u thye por shoferi shqiptar mbeti i padëmtuar.

incidente-via-dei-velini-2-488x650
incidente-via-dei-velini-4-399x650
incidente-via-dei-velini-1-650x595
incidente-via-dei-velini-3-488x650


TË NGJASHME