Kronikë Lajme

Shqiptari gënjen policinë britanike, por ja si e pëson

Oficerët e policisë në Suanley të Britanisë së Madhe arrestuan një 18-vjeçar shqiptar, pasi u kap me kokainë.

Namik Hysa, 18 vjeç, ishte duke ecur në një makinë në rrugën e vjetër në Maidstone, kur patrullat policore e kanë ndaluar atë më datë 1 korrik. Hysa u përpoq që të ikë, përpara se të gjendej nën zotërimin e 20 qeseve me pluhur të bardhë dhe para në vlerë gati 200 paund, shkruajnë mediat britanike.

Edhe pasi u mor në paraburgim, i riu shqiptar ka këmbëngulur se është rumun dhe se është pikërisht personi që ka treguar në fotografinë e mjetit identifikues. Policia e kuptoi se ai është shqiptar, ndërsa i çoi një përkthyes në qeli.

Related posts

Çoi në shkarkimin e drejtorit të burgut, Shullazi lë për pak kohë qelinë

Mila

Rama: Edhe Biblioteka Kombëtare dhe Kampusi i Universitar me PPP, nuk kam frikë nga SPAK

Klaudia gotanews

Hani ushqim para se të flini gjumë? Ja rreziku që po i shkaktoni vetes

Mila
Na Kontaktoni!