Lajme Lajmi i Fundit Sport

“Shqiptari qyqar”/ Turpi dhe urrejtja serbe nuk kanë fund, ja çfarë shkruajnë për Granit Xhakën

Urrejtja e serbëve për futbollistin me origjinë shqiptare, Granit Xhaka, nuk ka të ndalur. Në një artikull të publikuar së fundmi, në lidhje me krisjen që ka ndodhur së fundmi mes Arsenalit dhe Xhakës, gazeta serbe “Informeri” e ka etiketuar mesfushorin si “siptarska kukavica” që përkthehet “shqiptari qyqar”.

Sipas shtypit serb, Xhaka ka frikë të ballafaqohet me tifozët e tij, pas incidentit të ndodhur në sfidën ndaj Kristal Palas.

Gjithë ky mllef mes Xhakës dhe serbëve është krijuar pas festës së mesfushorit me shqiponjë, pas golit të shënuar në kampionatin botëror.

Related posts

Tërheqja e kandidatëve të Bindjes Demokratike, reagon Patozi

Xhensila Gotanews

Vrau gruan, gjykata jep dënimin për Namik Velajn

Xhensila Gotanews

Greqi, dëbohet i riu shqiptar, bën shqiponjën

Klaudia gotanews
Na Kontaktoni!