HomeShowbiz

Shuhet nga jeta ikona e muzikës botërore

Bota e muzikës në zi!

Ikona muzikore e New Orleans, Art Neville (Arthur Lenon Neville) ka ndërruar jetë pasditen e së hënës. Neville ndërroi jetë në moshën 81-vjeçare dhe lajmin e hidhur e ka bërë publike për mediat menaxheri i tij Kent Sorrell, por ende nuk dihen shkaqet e vdekjes të ikonës muzikore.

Neville ka qenë pjesë e disa grupeve të njohura në ShBA si ‘The Meters’ dhe ‘The Neville Brothers’ ku me të dy grupet ka pasur shumë sukses. Ai ka fituar edhe çmimin Grammy Awards dhe ka marrë një çmim nga organizata ‘Lifetime Achievement Award’ në karrierën e tij artistike mbi 50 vjet.

artn.jpg

TË NGJASHME