HomeShowbiz

Si ka ndryshuar stili i Harry Styles ndër vite

Harry Styles shpesh quhet një nga personazhet e famshëm të veshur mirë dhe ka një arsye për këtë. Muzikantit i pëlqen të trullosë publikun me zgjedhjet e tij të guximshme të modës dhe ne shpesh e shohim atë duke dalë me veshje me ngjyra të ndezura, bluza të hapura, kostume me lule, këmisha me jakë dantelle dhe perla. 

Por Styles nuk ka qenë gjithmonë kështu dhe pasioni i tij për modën filloi me veshjet e thjeshta, të ngjashme me llojin që shumë prej nesh kanë në dollapët e tyre.

Ne zgjodhëm 20 look të Harry Styles dhe i vendosëm ato në mënyrë kronologjike për të parë se si stili i këngëtarit evoluoi me kohën.

2012: duke thjesht – një bluzë me një detaj të kuq në formë zemre dhe pantallona të zeza
2012: klasike të vjetër – një xhaketë gri me një këmishë të bardhë dhe pantallona të zeza
2013: klasik duke shtuar një këmishë të shtypur me zemra
2013: duke shkuar pak më egër me një këmishë leopardi dhe xhinse të grisura
2014: xhinse, një xhaketë prej kadifeje dhe një pulovër “e lënë pas dore” poshtë
2014: vija të kuqe të guximshme në një kostum tjetër klasik mashkullor
2015: një pamje sport-elegancë me një xhaketë shumëngjyrëshe “xhungle”
2015: në lulëzim të plotë me një kostum lulesh bardh e zi dhe një këmishë të errët
2016: një moment i shkurtër kthimi në bluzën dhe xhinset e tij
2017: një kostum klasik me një zgjedhje të guximshme të ngjyrave
2017: e zezë totale me një detaj kurioz – një xhaketë tuxedo, një këmishë klasike dhe pantallona me qëndisje të kuqe dhe të bardhë
2017: më shumë ngjyra dhe cilësi – një kostum i zi dhe i kuq me shtypje diamanti dhe një bluzë të bardhë ascot
2018: përsëri një kostum lulesh bardh e zi, por këtë herë, i shoqëruar me një bluzë të zezë ascot
2019: një kostum blu me detaje të bardha, që jep “dridhje të forta” marine
2019: një pamje romantike që rrëzon nofullën me një bluzë transparente, pantallona të qepura, një manikyr të zi dhe një vath margaritar që tërheq vëmendjen
2020: vëmendje në detaje – një pamje klasike e gjallëruar nga një jakë e ndërlikuar, këmishë me dantella, një varg perlash dhe këpucë me prerje
2020: një dashuri për kontrast me një kostum marigold dhe një shall jargavan
2020: përsëri e verdhë me një jelek me pika dhe një këmishë me shirita me pantallona të gjera me vija
2020: jaka e tij e preferuar e këmishës me dantella dhe një varg perlash, këtë herë shoqëruar me një triko të thellë blu dhe pantallona jeshile
2021: një kthesë e re me kombinimin e verdhë dhe jargavan me një vështrim të mprehtë të përbërë nga një xhaketë të verdhë plaide, pantallona kafe dhe një boa jargavan

A ju pëlqen mënyra se si vishet Harry Styles? Cila nga pamjet e tij është e preferuara juaj?


TË NGJASHME