HomePsikologji

Si të bëni për vete njeriun e zemrës, bazuar në shenjën e horoskopit

Nëse mendoni se e keni gjetur partnerin tuaj ideal dhe nuk e dini se si ta bëni për vete atë, besoni te yjet! Çdo shenjë e zodiakut ka karakteristikat e saj të sakta dhe “pikat e dobëta” të saj për t’u shfrytëzuar.

Dashi

Dashi është një stuhi hormonale në rigjenerim të vazhdueshëm. Ai është një njeri impulsiv dhe i zjarrtë: ose ju pëlqen ose nuk ju pëlqen aspak. Si ta pushtoni, atëherë? Ai ka një dashuri për gratë guximtare, i do sportet ekstreme. Sugjerojini një udhëtim jashtë qytetit: dashuria e tij ndizet më lehtë në mes të mjediseve natyrore, ku ai ndihet i lirë dhe i hapur për stimulim. Dominuar nga Marsi, bëhet pasionant pa rezistuar shumë. Ai i do njerëzit e drejtpërdrejtë dhe të menjëhershëm. Për ta mbajtur atë të lidhur me ju, jini të sinqertë, por në të njëjtën kohë optimistë: ndonjëherë ai tenton të shohë gotën gjysmë të zbrazët, kështu që ai ka nevojë për njerëz për të frymëzuar besimin.

Demi


Njeriu i Demit është i vëmendshëm ndaj detajeve, por në të njëjtën kohë nuk dëshiron shumë pushime: i qetë, ai ka nevojë për një grua që nuk e shqetëson atë. Në fakt, ai tenton të jetë impulsiv, nëse pranë tij është një njeri shumë i përpiktë. I dashuruar nga kënaqësitë e jetës, ai e lejon veten të jetë i magjepsur nga një grua e zhurmshme dhe sensuale, e cila si ai e vlerëson ushqimin e mirë, verën e cilësisë së mirë dhe relaksimin në mes të vendeve që frymëzojnë paqen dhe qetësinë. Ai me të vërtetë i pëlqen atmosfera familjare: siç dëshiron planetin e tij, Venus, ai është tërhequr nga gratë që dinë të kujdesen për shtëpinë dhe e mirëpresin atë në një mjedis të ngrohtë dhe intim.

Binjakët

Vështirë ta kapësh këtë njeri, gjithmonë në prag të stimujve të rinj. Njeriu Binjak është Piter Pan i Zodiakut: ai është një fëmijë i përjetshëm, ndonjëherë i papjekur, i cili do të eksplorojë realitetin dhe vështirë se e lidh veten. Nëse po, humbet kokën për njerëzit që janë pak të pakapshëm: nëse doni ta bëni vetë, nuk duhet të jeni shumë afër tij. Ai i preferon aventurat për tregime të përhershme, por nuk e përbuzë që të angazhohet kur del në dijeni të njerëzve me mendje të hapur që i japin atij stimuj të vazhdueshëm mendor.

Gaforrja

Burri i Gaforres është më i miri i Zodiakut: qeverisur nga Hëna, kjo shenjë ka një marrëdhënie preferenciale për nënën. Pra, për t’u dashur nga një gaforre, prandaj, së pari duhet të duroni vjehrrën. Lidhja me nënën ndonjëherë e bën atë të frikësuar: ai ka nevojë për një person kokëfortë dhe të vendosur pranë tij, ose një person me një karakter të ndjeshëm, i cili nuk e godet shumë sistemin e tij të brishtë nervor. Ai i pëlqen gratë: ai tërhiqet nga ata që guxojnë. Ai është një baba i shkëlqyer, shumë i dashur: ai kërkon një familje të vetën, e cila bëhet foleja e tij e ngrohtë.

Luani

Njeriu Luan është një mace e madhe që i pëlqen lulet: për ta pushtuar, ju duhet një dozë e mirë e butësisë e kombinuar me një çmenduri. Ai nuk i pëlqen njerëzit standard, në të vërtetë, si një shenjë e mirë e zjarrit, ai kërkon një grua që di të mbajë të tijën dhe ta habisë me kuriozitetin e saj. Për të është thelbësore që të jetë në qendër të vëmendjes së partneres së saj: ai nuk mund të qëndrojë duke u mbajtur në një cep, siç zbulon Dielli, planeti drejtues i shenjës së tij të zodiakut. Jeta për të është si një skenë: një dalje në teatër, një darkë në një vend elegant dhe të ndritshëm, një udhëtim në një shtëpi me pesë yje do ta bëjë atë të ndihet si një protagonist i vërtetë.

Virgjëresha

Njeriu i Virgjëreshës është një punëtor i zellshëm, inteligjent dhe i përqendruar në profesion, i cili duhet të ketë një grua pranë tij që e kupton se sa e rëndësishme është afirmimi profesional për të. Prandaj është e drejtë që t’i kërkoni atij vëmendje, por nuk duhet t’i zini frymën. Asnjë thirrje kureshtare kur ai është në zyrë, as shumë vërejtje të vrazhdë. Ai është një njeri i qetë, por ai është gjithashtu i aftë për shpërthime romantike, veçanërisht ndaj atyre grave me të cilat ai arrin të krijojë një konfrontim intelektual: Mërkuri, planeti që rregullon shenjën e tij, e zbulon atë.

Peshorja

Udhëhequr nga Venusi, njeriu i Peshores është shumë i vëmendshëm ndaj pamjes së jashtme të gruas së tij, i cili duhet të jetë i stilit të lartë. Por ai nuk është i kënaqur me njerëzit sipërfaqësor: për atë, i cili kërkon marrëdhënie të qëndrueshme, është thelbësore që të ndërtojnë një marrëdhënie të qëndrueshme me një person me një kalibër të caktuar. Ai urren njerëzit vulgarë, duke preferuar gratë e sofistikuara dhe inteligjente. Ai e do ushqimin e mirë dhe mjediset e rafinuara: dritën jeshile për jetën shoqërore.

Akrepi

Udhëhequr nga Plutoni. Për ta pushtuar atë duhet të dini se si të luani ndeshjen, ndonjëherë një lojë shumë e rrezikshme. Akrepi tenton të manipulojë ata që janë pranë tij: nganjëherë i pëlqen njerëzit që i nënshtrohen vullnetit të tij, herë të tjera, në vend të kësaj, ai e lejon veten të jetë i hipnotizuar, derisa loja të përfundojë. Ai i do gratë e ëmbla ose agresive, është e vështirë të futesh në zemrën e tij. Ata tërheqin njerëz që nuk kanë pengesa.

Shigjetari

Njeriu i Shigjetarit është i këndshëm, siç tregon Jupiteri, planeti i tij udhëheqës. I hapur për çdo përvojë, ai ka nevojë për një grua pranë atij që është trime dhe e gatshme për të eksploruar. Dritë e gjelbër për sportet në natyrë, udhëtime ditore, udhëtime aventureske: për të, jeta është një zbulim i vazhdueshëm. Ai është i hipnotizuar edhe nga gra të arsimuara, të informuara dhe të vëmendshme, të cilat i japin stimulim të vazhdueshëm mendor dhe intelektual. Shenjë e zjarrit, është i animuar nga një pasion i fortë, të cilin duhet ta dini se si ta ndizni nxehtësinë.

Bricjapi

Bricjapi qeveriset nga Saturni, një planet i Zodiakut që përfaqëson jetëgjatësinë dhe mençurinë. Ky është një nga burrat më racional në horoskop: është shumë vështirë të humbasësh kontrollin. Konkret dhe kokëfortë, ai ka nevojë për një grua që ta mbështesë atë në atë që është më e dashur për të: ngjitje sociale dhe profesionale. Nëse po planifikoni të dilni me të, mbështetuni në planet e tij afatgjata dhe shpjegoni se jeni gati të prisni në shtëpi, ndërkohë që ai përfundon takimet e gjata të zyrës. Bëhuni të varur kur është i sigurt.

Ujori

Njeriu i Ujorit është origjinal dhe i pëlqyeshëm. Ai pëlqen të jesh në shoqëri dhe gjithmonë është i hapur ndaj konfrontimit dhe ndryshimit. Ai tërhiqet nga një grua që është aq e çuditshme dhe dinamike sa ai është. Urani është planeti që dominon shenjën e tij: tregoni veten kurioz, shprehni mendimet tuaja, diskutoni me të politikën apo fenë nëse doni ta joshni atë. Në fakt, ai është tërhequr nga një grua që e di mirë se çfarë mendon.

Peshqit

Peshqit, të sunduar nga Neptuni, është romantik dhe i vëmendshëm ndaj partneres së tij. I përkushtuar, megjithatë, është pak i pasigurt: për ta hapur deri në fund ai ka nevojë për një grua që i siguron atij siguri dhe besnikëri. Ai ka frikë se është lënduar dhe nuk i pëlqen gratë arrogante dhe shumë të sigurta: ai preferon ëmbëlsinë. Nëse doni të bëni për vete atë, ju gjithashtu mund ta merrni atë nga fyti: atij i pëlqen darka dhe është veçanërisht sensual. Ai pëlqen të shijojë çdo shije.


TË NGJASHME