HomeModa

Si t’i përshtatni në mënyrë perfekte këpucët tuaja me çdo veshje

Me një numër dërrmues opsionesh të ndryshme, mund të jetë vërtet e vështirë të planifikosh një veshje perfekte. 

Përkundër faktit që në ditët e sotme mund të largoheni nga veshja e gjithçkaje, duhet të keni parasysh të ndiqni disa rregulla të thjeshta për t’ju ndihmuar të zhvilloni stilin tuaj dhe, më e rëndësishmja, të ndiheni rehat në rrobat tuaja.

Në këtë artikull keni disa rregulla të përputhjes së ngjyrave që janë të zbatueshme për çdo veshje dhe çdo rast.

Pantallona të bardha

E bardha është një ngjyrë bazë universale që shkon me gjithçka. Sidoqoftë, mos i kombinoni pantallonat e bardha me këpucët e zeza në veshjet e rastësishme ose në zyrë – kjo do t’ju bëjë të dukeni pretendente dhe ngjitës.

Pantallona gri

Këto mund t’i përzieni me çdo ngjyrë themelore të këpucëve. Kjo ngjyrë është me të vërtetë e përshtatshme kur nuk dini cilat pantallona të zgjidhni për t’iu përshtatur këpucëve të preferuara. Me ngjyrën gri, do të dukeni plot stil elegant.

Pantallona te zeza

Është një mendim i zakonshëm që e zeza kombinohet me gjithçka. Por jo gjithçka kombinohet me të zezën! Siç e përmendëm, mos e kombinoni të zezën me këpucët e bardha. I njëjti rregull vlen për çdo nuancë kafe. Gjithmonë do të ketë disharmoni, pasi e zeza është më shumë një ngjyrë “biznesi”. Brown është më rastësor. Nëse dëshironi të krijoni një pamje interesante, është më mirë të zgjidhni ngjyra të ndritshme.

Pantallona bezhë/nude

Kur vishni pantallona ngjyrë bezhë ose nude, përpiquni t’i përshtatni ato me një palë këpucë me ngjyra të lehta ose të ndritshme. Mos u përpiq kurrë të veshësh ato me këpucë të zeza – kjo do të krijojë një kontrast të mprehtë, dhe jo në një mënyrë të drejtë.

Pantallona kafe të lehta

Këpucët e zeza (dhe gjithashtu gri) do të jenë gjithashtu në vendin e duhur në këtë rast. Por mund të përpiqesh të eksperimentosh pak dhe të gjesh një palë këpucë jeshile ose vishnje. Hija e duhur do ta bëjë veshjen tuaj pop.

Pantallona ngjyrë kafe të errët

Kjo ngjyrë është një nga më të vështirat për t’u kombinuar. “Mos” më i madh është gri ose i zi, si dhe të gjitha nuancat e kuqe dhe vjollcë. Një zgjedhje interesante mund të jetë jeshile ose blu e errët – veshja e përgjithshme do të duket jokonvencionale dhe freskuese.

Pantallona blu

Çdo hije xhins, qoftë e lehtë, e ndritshme, apo blu e errët, shkon me gjithçka. Zgjedhje e pastër.

E gjelbër, ulliri, kaki

Në këtë rast, e vetmja ngjyrë e këpucëve që mund të prishë plotësisht veshjen tuaj është jeshilja. Dhe për pjesën tjetër? Eksperimentoni për të gjetur kombinimet tuaja elegante!

Vishnja dhe nuancat e saj

Një palë pantallona vishnje do të kombinohen me shumë ngjyra të tjera, përveç vjollcës dhe ngjyrës kafe të errët. Mund të provoni ta vishni edhe me këpucë jeshile ose blu për ta bërë veshjen tuaj të duket më e ndritshme. Nëse zgjedhja juaj është klasike e rastësishme, atëherë shkoni në hije të ndryshme gri.


TË NGJASHME