HomeSport

Skandal në Shkodër, vendasit i thyejnë xhamat autobusit të Tiranës

Pas mbarimit të sfidës mes Vllaznisë dhe Tiranës, ku tensioni ishte i lartë në tribuna gjatë ndeshjes, kjo situatë ka vijuar edhe mes tifozerive.

bvgsa

Në daljet e stadiumit, tifozët e Shkodrës po prisnin ata të Tiranës, madje mes tyre ka pasur edhe shkëmbim fishekzjarrësh, por ndërhyrja e policisë dhe forcave speciale ka qenë e shpejtë, dhe një konflikt i mundshëm është shuar menjëherë.

Gjithashtu, teksa ekipi i Tiranës po largohej, është goditur me gur nga tifozët e Shkodrës. Nga goditjet e forta me gurë, janë shkaktuar dëme në xham, ku siç shihet janë thyer edhe disa prej tyre, por për fat të mirë, zëdhënësi për shtyp i Tiranës që nuk ka pasur asgjë për lojtarët dhe stafin që gjendeshin aty.

9666a02e-530c-467e-b0d6-b029f75856c6
6dbe5d54-850d-40a4-84cc-276be78f07a9
b2268079-43d8-4058-9eb3-ba5a7af04e34
xhamat autobusi i tiranes
xhamat autobus

TË NGJASHME