HomeShowbiz

Skandali nuk ka të ndalur, ja disa nga mesazhet flirtuese që Adam Levine i ka dërguar instruktores së tij: Dua ta kaloj ditën lakuriq me ty

Ish-instruktorja e yogës e këngëtarit Adam Levine ka zbuluar së fundmi se edhe ajo ishte ngacmuar me mesazhe flirtuese nga frontmeni i “Maroon 5.”

Alanna Zabel – gruaja e katërt që akuzon publikisht Levine – shkoi në Instagram për t’i “thënë të gjitha”.

“E vonuar prej kohësh #ExposeAdamLevine,” shkroi ajo postimin e saj.

Zabel, e cila tha se ka punuar për Levine nga viti 2007 deri në vitin 2010, pretendoi se klienti i saj u tha miqve të tij se ajo kishte “b***ën më të mirë në qytet dhe ishte e lezetshme”.

“Një ditë më dërgoi një mesazh duke më thënë: “Dua ta kaloj ditën lakuriq me ty”, pohoi më tej ajo.

Zabel pretendoi se mesazhi tronditës çoi në një grindje fizike me të dashurin e saj të atëhershëm, por më pas mohoi që Levine të kishte ndonjë përgjegjësi për incidentin.

Edhe pse instruktoja fillimisht tha se donte të “ekspozonte” këngëtarin e “She Ëill Be Loved”, më pas u duk se u tërhoq duke i dalë në mbrojtje.

“Së pari, teksti i Adamit nuk ishte i gabuar, [për mendimin tim],” shkroi ajo të mërkurën në mbishkrimin e një videoje të saj dhe Levine duke praktikuar joga së bashku në Instagram .

Ajo më pas shtoi: “Së dyti, Adami nuk ishte përgjegjës për ish të dashurin tim abuziv, apo veprimet e tij.”

Zabel shpjegoi se arsyeja pse vendosi të dilte ishte sepse ishte “zhgënjyer” nga përgjigja e ish-trajnerit të “The Voice” ndaj akuzave të tjera të bëra për të.

“Kur shikoni shkakun dhe efektin që erdhi nga një tekst i vetëm i Adamit, qoftë flirtues apo i dërguar gabimisht, ne mund të shohim se sa të kujdesshëm dhe të ndërgjegjshëm duhet të jemi me veprimet tona dhe se si ato ndikojnë tek të tjerët,” shkroi ajo.

Akuzat e Zabel erdhën pasi Levine ishte tashmë nën kritika për dërgimin e mesazheve të papërshtatshme për disa gra ndërsa është i martuar me Behati Prinsloo.

Akuzuesja e parë, një modele në Instagram me emrin Sumner Stroh , u bë virale në TikTok të hënën duke thënë se ajo ndihej e “shfrytëzuar” pasi dyshohet se kishte një lidhje me këngëtarin e “Girls Like You”.


TË NGJASHME