HomeSociale

Skeda/ Grabitja e Rinasit, rolet e personave të dyshuar

Në emisionin “Opinion”, janë shpjeguar rolet që kanë patur të gjithë personat që janë arrestuar dhe ata që dyshohet se kanë marrë pjesë në mënyrë të drejtpërdrejtë dhe si të përfshirë në grabitjen e 9 prillit.

Ka qenë gazetari Spartak Koka ai që në bazë të informacioneve nga policia ka ndërtuar skemën se si ka vepruar grupi.

Prokuroria dhe policia po punojnë që përveç Alkond Bengasit, të bëjnë bashkëpunëtor të drejtësisë edhe një nga katër të arrestuarit e tjerë deri tani për grabitjen e 6.5 milionë eurove në pistën e Rinasit.

Kjo përpjekje e hetuesve vjen pasi 34-vjeçari nga Elbasani nuk i njeh të gjithë anëtarët e bandës, megjithëse nga dëshmia e tij u identifikuan disa prej tyre./Opinion.al


TË NGJASHME