HomePolitikë

Solidaritet me Bardh Spahinë, protestuesit kërkojnë lirinë

Shumë protestues opozitarë kanë ngritur zërin dhe janë duke demonstruar kundër qeverisë së Edi Ramës. Ata shprehen se kjo qeveri është ilegjitime dhe e kapur nga krimi.

Ndërkaq, në këtë protestë kishte edhe solidaritet me ish-deputetin demokrat Bardh Spahia. Protestues të opozitës kanë dalë me pankarta në mbrojtje të Spahisë.

“Shkodra e Bardh Spahisë është Shkodra e demokracisë”, “Lironi Bardh Spahinë”, “Ai është mbrojtës i zgjedhjeve të lira”,  ishin disa nga parullat.


TË NGJASHME