HomePolitikë

Sot 11 vite nga vrásjet e 21 Janarit, Edi Rama poston mesazh në Facebook

Si sot para 11 vitesh para Kryeministrisë u qélluan për vdékje 4 protestues! Më 21 janar 2011, opozita asokohe e drejtuar nga Edi Rama thirri një protestë, e cila pati një fund tragjík me jetë të humbura.

Këtë mëngjes kryeministri Rama ka bërë një postim në përkujtim të kësaj date, ku kërkon edhe drejtësinë që ende nuk është gjetur për víktimat.

Rama shkruan:

“MIRËMËNGJES

dhe me bindjen që drejtësia vonon po nuk harron, si edhe ndjesinë më në fund pozitive nga shenjat e dallueshme të veprimit të drejtësisë së re, nderojmë sot katër protestuesit paqësorë të 21 janarit, vrásja barbare e të cilëve kërkon drejtësi!”


TË NGJASHME