HomeLajme

Të freskohemi pak keto ditë se në fundjavë vjen i nxehti afrikan

Paqëndrueshmëria e motit do të sjellë reshje shiu, por edhe temperatura të larta. Meteorologu Metodi Marku tregon se e mërkura pasdite dhe dita e nesërme në paradite do të ketë reshje shiu.

Por, një mot me kapriço si ky i pranverës do të na sjellë dhe temperatura të larta. Në fundjavë Shqipërinë e prek vala e të nxehtit afrikan.

Ndërsa për verën që vjen, Shqipëria nuk pritet të ketë ndryshime. IGJEUM informon se reshjet do të jetë të pakta dhe temperaturat e larta/shqiptarja.com


TË NGJASHME