HomeShowbiz

Sozitë e këtyre VIP-ave do t’ju lënë pa fjalë

Sozitë janë për këdo një gjë e bukur që tërheqin vëmendjen gjithmonë jo vetëm nga mediat në ditët e sotme, por edhe shumë shekuj më parë.

Ndonjëherë teoritë konspirative i interpretojnë ato si paralajmërime të fatit të keq, po pse duhet të mendojmë kështu?

Në kohët moderne, sozitë konceptohen thjesht si ngjashmëri mes dy njerëzve, pothuaj njëlloj si të jenë binjakë të një veze.

Megjithatë, ndërsa të gjithë mendojnë se sozitë janë raste shumë të rralla, këta të famshëm tregojnë krejt të kundërtën.

Nëse prindërit ju kanë thënë që jeni unikë, këtu është rasti t’ju tregoni sa gabim e kishin.

Megan Fox dhe Claudia Allende

Krysten Ritter & Anne Hathaway

Josh Duhamel & Johnny Knoxville

Leighton Meester & Minka Kelly

Mike Tomlin & Omar Epps

Portia de Rossi & Drea de Matteo

Johnny Depp & Skeet Ulrich

Blake Lively & Ke$ha

Zooey Deschanel & Katy Perry

Stephen Colbert & Bob Saget

Peter Jackson & Jason Segel

America Ferrera & Jordin Sparks

Ginnifer Goodwin & Jennifer Morrison (2)

Chad Smith (Red Hot Chili Peppers) & Will Ferrell

Daniel Day Lewis & Jennifer Connelly


TË NGJASHME