HomeTeknologji

Specifikat për një prej telefonave më të mirë Android për 2019 janë publikuar

Huawei sapo lansoi P30, një telefon me një sistem kamera që ka marrë shumë vëmendje. Por kompania nuk do të ndalet aty dhe ka dy pajisje më të mëdha që planifikon të lansoj këtë vit.

Njëri prej tyre është Mate X i palosshëm. Tjetër është Mate 30, i cili do të zbulohet dikur këtë vjeshtë.

Tani po qarkullon një thashetheme që detajon dizajnimin e Mate 30 dhe specifikat kryesore, mirësjellje të një kontribuesi të Slashleaks që postoi mesazhin e mëposhtëm në Twitter disa ditë më parë:View image on Twitter

https://platform.twitter.com/widgets.js

Kur Mate 20 u lansua vitin e kaluar, ai dha disa veçori që nuk ishin të disponueshme në ndonjë pajisje tjetër Android, duke përfshirë një procesor 7nm, mbështetje për njohjen e fytyrës 3D dhe kamera me tre lente.

Nëse ky raport është i saktë, Mate 30 do të ketë një ekran 6.7-inç QuadHD + OLED të bërë nga BOE dhe një “ekran pa korniza” të ngjashëm me atë të Honor Magic.

Telefoni pritet gjithashtu të shfaqë një gjeneratë tjetër 7nm Kirin 985 SoC që do të vijë me një modem të integruar 5G.

Mate 30 do të paketojë edhe një modul të kamerës së trefishtë në anën e pasme, të ngjashme me P30.


TË NGJASHME