HomeSport

Starton Europa League/ Pretendentët kryejnë ‘detyrat’, fitojnë ndeshjet e para

U luajtën në mbrëmje 12 takimet e javës së parë të fazës së grupeve në Europa League, teksa nuk munguan rezultatet surprizë.

Spikati triumfi i austriakëve të Volfsberger me rezultatin e thellë 0-4 ndaj gjermanëve të Borussia Mönchengladbach.

Vlen për t’u përmendur se skuadrat me emër në këtë kompeticion si Roma, Porto dhe Manchester United, që janë edhe favoritet për fitimin e trofeut, kanë bërë detyrën në shtëpi duke siguruar 3 pikët e para në grup.


TË NGJASHME