HomeSport

Starton sonte Uefa Champions League, 8 sfidat e para për fazën e grupeve

Starton ditën e sotme sezoni 2022-2023 i kompeticionit më të rëndësishëm për klube, Uefa Champions League. Kjo e martë rezervon tetë takime interesante, ku sytë e futbolldashësve me siguri do përqendrohen tek përballja mes Paris SG dhe Juventus apo edhe Sevilla që përballet me djemtë e Guardiolës. Sigurisht edhe Celtic përballë madrilenëve do jetë një sfidë e bukur për t’u parë.

Takimet e plota që do zhvillohen sot janë:

Dinamo Zagreb-Chelsea ora 18:45

Dortmund – Copenhagen ora 18:45

Benfica-Maccabi Haifa ora 21:00

Celtic-Real Madrid ora 21:00

Paris Saint Germain – Juventus ora 21:00

Leipzig-Shakhtar Donetsk ora 21:00

Salzburg-Milan ora 21:00

Sevilla-Manchester City ora 21:00


TË NGJASHME