HomeLajmi i Fundit

Stuhitë e forta shembin minaren e xhamisë, qytetarët ‘lemerisen’ dhe zhduken me vrap nga vendngjarja

Stuhi, erë, shi e furtunë. Kjo është tabloja e motit në Turqinë Juglindore, ku nëna natyrë ka shkaktuar shumë dëme materiale. Era e fortë ka rrëzuar çatitë e disa prej shtëpive dhe dyqaneve, duke mos lënë kështu as edhe majën e një minareje të një xhamie në qytetin Nazili. Pamjet e momentit të rrëzimit të kësaj minareje kanë qarkulluar në rrjetet sociale, teksa shihet se si banorët e friksuar janë larguar menjëherë nga vendi i ngjarjes.


TË NGJASHME