Lajme Lifestyle Showbiz

Suksesi i Dua Lipës sapo arriti majat

Nuk ka ngelur asnjë dyshim që Dua Lipa është këngëtarja e cila na surprizon çdo herë.

Ajo ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve që pas daljes së parë në publik dhe tani është duke kapur majat e karrierës.

Këtë gjë e tregojnë më së miri edhe klasifikimet në listat botërore.

Së fundmi albumi i saj është shpallur nga “Spotify” si më i suksesshmi i të gjitha kohërave. Albumi mban titullin “Dua Lipa” dhe prej 2 vitesh ka shitur me mijëra kopje.

Albumi u hodh në treg në 2 qershor 2017 nga Warner Bros. Ai ka tetë këngë në brendësi duke përfshirë “Be the one”, “Hotter than hell”, “Blow Your Mind”, “IDGAF” dhe “New Rules.

Related posts

Emrat/ Përfitime deri në 2 mln euro. Si i kishin fshehur “thesaret” treshja e shqiptarëve

Mila

Parashikimi i motit, e hënë 8 Korrik 2019

Xhensila Gotanews

Presidenca reagon për ftesën e Metës ndaj Ramës dhe Bashës

Mila
Na Kontaktoni!