HomeShowbiz

Super-bashkëpunimi, bëhen bashkë Adele dhe Beyonce

Dy divat e muzikës botërore, Beyonce dhe Adele, e kanë gati bashkpunimin.

Këtë gjë e konfirmoi Ryan Tedder, para se të performonte në Festivalin Global Citizen në New York City të shtunën.

Edhe pse nuk dha shumë detaje rreth këngës, ai konfirmoi se bashkëpunimi midis Beyonce dhe Adele do të jetë në albumin e ri.

“Kemi një këngë të Beyonce and Adele, me Chris Martin që luan solo në piano”, tha Tedder.

Adele e ka deklaruar prej kohësh se është një fanse e Beyonce-s, madje shkoi aq larg sa të ndajë kupën e saj të Grammy-s në gjysmë, duke u ofruar ta ndajë atë me Beyonce-n, pasi sipas saj “Lemonade” ishte Albumi i Vitit.


TË NGJASHME