HomeUdhëtime

Super oferta për një “Fundvit të Çmendur”

Nëse nuk e keni vendosur akoma se ku do t’i kaloni festat e fundvitit dhe nëse nuk dëshironi të qëndroni në Shqipëri, ne ju propozojmë disa destinacione të veçanta  . Mes alternativës së lirë të resorteve për ski, të mbrëmjeve gala në Ballkan dhe alternativës së mesme të paketave turistike 3-4-ditore në qytete europiane, të gjithë mund ta gjeni veten sipas buxheteve respektive…

Në fillim të dhjetorit të 2019, agjencia Pro Travel tregon se, për destinacionet për Krishtlindje, vendet e prenotuara janë 86%, ndërsa për ato për Vitin e Ri, rreth 50%. Jo më në Shqipëri, ne festojmë jashtë dhe jemi me valixhe gati…

Rajoni, zgjedhja më e lirë

Thuajse në të gjitha festat që shqiptarët kërkojnë të lëvizin jashtë, alternativa e parë që i vjen në mendje është rajoni. Arsyeja është çmimi. Me një avantazh të tillë dhe me organizime të mira për festa, Mali i Zi, Kroacia, Maqedonia por edhe Serbia kanë marrë, jo pak, shqiptarë në mesin e tyre në pushimet e fundvitit. ProTravel e shpjegojnë këtë fenomen me arsyen se afërsia është një faktor kyç, sidomos për familjet, që preferojnë këto destinacione.

View this post on Instagram

Festat po afrohen ? ? Krishtlindjet & Viti i Ri ne Dubrovnik ,Kroaci! Sheraton Hotel 5* 23 Dhjetor , 3 ditë, €89 31 Dhjetor, 3 ditë, €199 + Mbremje Gala. Ne cmim përfshihen: ? Akomodimi ne Hotel Sheraton 5 * ? Mengjesi dhe darka ? Perdorimi i pishines dimerore dhe jakuzi ? Nuk Perfshifet Taksat Qytetit 1 € / Nata ? Transporti & Guida Dubrovnik +20 € Oferte Momentale ? ??????????????????????? Per Rezervime kontaktoni direkt me Protravel Staff: ? +355 69 70 42 444 (Viber) ? +35569 70 42 999 (WhatsApp) ? [email protected] Adresa: Rrethrotullimi i Zogut te Zi, pranë Ring Center, Tirane, Albania. ??????????????????????? #albaniangirl #tirana #traveltheworld #love #nature #visitalbania #photography #foodphotooftheday #fakte #video #summer #instagood #beautiful #sea #beach #shqiperia #saranda #travelphotography #sunset #holiday #picoftheday #follow #mountains #lajme #instatravel #sun #photo

A post shared by PROTRAVEL AGENCY (@we.are.protravel) on

Agjencia tregon se çmimi i lirë i josh shqiptarët për festat e fundvitit, të cilët më së shumti në familje, preferojnë rajonin për darkën gala të Vitit të Ri, kryesisht në Budva apo Dubrovnik. Edhe Greqia mbetet pjesë e kërkesave, mirëpo këtë vit kanë qenë më të dobëta.

View this post on Instagram

? Udhetime ne Grup!? ? Krishtlindje ne ? Zagreb ? Dubrovnik ? Sarajevë? ? 22 Dhjetor, 4 Ditë ,€139? Në pagesën 139 Euro përfshihen: ? Udhëtimi vajtje – ardhje dhe shëtitjet me autobus. ?Akomodim në hotel per 3 netë qëndrimi. ? Mëngjeset dhe Darkat për të gjitha ditët e udhëtimit. ? Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë. ??????????????????????? Per Rezervime kontaktoni direkt me Protravel Staff: ? +355 69 70 42 444 (Viber) ? +35569 70 42 999 (WhatsApp) ? [email protected] Adresa: Rrethrotullimi i Zogut te Zi, pranë Ring Center, Tirane, Albania. ??????????????????????? #albaniangirl #tirana #traveltheworld #love #nature #visitalbania #photography #foodphotooftheday #fakte #video #summer #instagood #beautiful #sea #beach #shqiperia #saranda #travelphotography #sunset #holiday #picoftheday #follow #mountains #lajme #instatravel #sun #photo

A post shared by PROTRAVEL AGENCY (@we.are.protravel) on

“Destinacionet kryesore të Greqisë dihet që janë Meteora dhe Selaniku, që kryesisht i kërkojnë me autobus, mirëpo këtë vit kemi më pak interes, krahasuar me vende si Mali i Zi dhe Kroacia”, – pohojnë nga agjencia Pro Travel Agency.

Ndërsa të gjithë pohojnë se Budva preferohet shumë për fundvit, agjencia Pro Travel Agency tregon se, kur intereson për një destinacion të tillë, fillimisht pyesin: “Çfarë festë organizohet?” dhe më pas, për çmimin dhe hotelin.

View this post on Instagram

?? BILETA AUTOBUSI??Udhëtoni drejt , #Gjermanisë, #Italisë, #Zvicrës dhe #Belgjikës me ofertat më ekonomike!? ?LINJE TOKESORE:?? ?Tiranë – Udine 50 Euro ?Tiranë – Asti 50 Euro ?Tiranë – Venezia 50 Euro ?Tiranë – Milano 50 Euro ?Tiranë – Torino 50 Euro ?Tiranë – Bergamo 50 Euro ?Tiranë – Verona 50 Euro ?Tiranë – Brescia 50 Euro ?Tiranë – Vicenza 50 Euro ?Tiranë – Alessandria 50 Euro ?Tiranë – Como 80 Euro ?Tiranë – Trieste 80 Euro ?Tiranë – Mestre 80 Euro ?Tiranë – Padua 80 Euro ??? ?Tiranë – Munich 80 Euro ?Tiranë – Ulm 80 Euro ?Tiranë – Stuttgart 80 Euro ?Tiranë – Karlsruhe 100 Euro ?Tiranë – Mannheim 100 Euro ?Tiranë – Dusseldorf 100 Euro ?Tiranë – Frankfurt 100 Euro ?Tiranë – Essen 100 Euro ?Tiranë – Cologne 100 Euro ?Tiranë – Dortmund 100 Euro ?Tiranë – Hanover 120 Euro ?Tiranë – Hamburg 120 Euro ?Tiranë – Lugano 140 Euro ?Tiranë – Luzern 140 Euro ?Tiranë – Zurich 140 Euro ?Tiranë – Basel 140 Euro ?LINJE DETARE:? ?Tiranë – Milano 80 Euro ?Tiranë – Torino 80 Euro ?Tiranë – Romë 80 Euro ?Tiranë – Cezena 80 Euro ?Tiranë – Parma 80 Euro ?Tiranë – Ancona 80 Euro ?Tiranë – Bologna 80 Euro ?Tiranë – Perugia 80 Euro ?Tiranë – Firenze 80 Euro ?Tiranë – Pisa 80 Euro ?Tiranë – Alessandria 80 Euro ?Tiranë – Napoli 80 Euro ?Tiranë – Frosinone 80 Euro ?Tiranë – Avellino 80 Euro ?Tiranë – Savona 80 Euro ??? ?Tiranë – Bruksel 150 Euro ?Tiranë – Cologne 150 Euro ?Tiranë – Lugano 150 Euro ?Tiranë – Luzern 150 Euro ?Tiranë – Zurich 150 Euro ?Tiranë – Basel 150 Euro ?Tiranë – Maastricht 150 Euro ?Tiranë – Liege 150 Euro ?Për linjën detare, bileta e tragetit e përfshirë në çmim.? ??????????????????????? Per Rezervime kontaktoni direkt me Protravel Staff: ? +355 69 70 42 444 (Viber) ? +35569 70 42 999 (WhatsApp) ? [email protected] Adresa: Rrethrotullimi i Zogut te Zi, pranë Ring Center, Tirane, Albania. ??????????????????????? #albaniangirl #tirana #traveltheworld #love #nature #visitalbania #photography #foodphotooftheday #fakte #video #summer #instagood #beautiful #sea #beach #shqiperia #saranda #travelphotography #sunset #holiday #picoftheday #follow #mountains #lajme #instatravel #s

A post shared by PROTRAVEL AGENCY (@we.are.protravel) on

Krishtlindje dhe ski, pse jo

Mavrova, Kolashini dhe Brezovica janë tre destinacione, të cilat preferohen nga shqiptarët për festa.

Po tre janë edhe arsyet: duan të bëjnë ski, infrastruktura e të cilëve nuk gjendet në Shqipëri; e dyta është lirë, ofertat janë joshëse dhe e treta, janë afër dhe shpenzohet pak ditë. Nga Pro Travel Agency tregojnë se kjo tendencë duket edhe këtë vit, pasi kërkesat janë të shumta, kryesisht nga të rinjtë.

Drejtuesit e agjencisë sakaq pohojnë përse Kolashini ka marrë më tepër vëmendje këtë vit, si çdo vit tjetër. Megjithatë, pohojnë ata, është ende herët për të dhënë një panoramë të qartë, prenotimet vazhdojnë ende.

View this post on Instagram

?Festat e fundvitit po afrojnë ! Rezervoni udhëtimin tuaj????????? ????????? ???? / +355 697040999/ +355 697040444 ??Viti i Ri në Selanik, €68 ?Viti i Ri në Kolashin, €86 ??Viti i Ri në Manastir – Bitola, 3 Ditë €109 ??Viti i Ri në Mavrovë, €119 ?Viti i Ri në Budva, 3 Ditë €139 ?Viti i Ri në Beograd dhe Sarajevë, 30 Dhjetor, 4 Ditë €139 ??Viti i Ri në Sofje dhe Selanik, 4 Ditë €139 ?Viti i Ri All Inclusive në Ulqin, 31 Dhjetor, 3 Ditë €149 ?Viti i Ri në Halkidiki, 4 Ditë €179 ??Viti i Ri në Selanik, Stamboll, Sofje, 29 Dhjetor, 5 Ditë €189 ??Vitin e Ri në Dubrovnik , 30 Dhjetor , 4 Ditë, 245€ ?Viti i Ri në Stamboll, 31 Dhjetor, 4 dite, 289€ ?Viti i Ri në Vjenë, 31 Dhjetor, 3 Ditë €349 ?Viti i Ri në Vjenë dhe Prage 28 Dhjetor ,6 Ditë €469 ??Viti i Ri në Berlin, 5 Ditë €499 ?Vitin e Ri në Rome , 4 Ditë, 30 Dhjetor 495 € ?Viti i Ri në Paris, 5 Ditë €549 ?Viti i Ri në Bruksel dhe Amsterdam, 6 Ditë €599 ?Viti i Ri në Dubai, 26,30 Dhjetor, 8 Ditë €1099 ??????????????????????? Per Rezervime kontaktoni direkt me Protravel Staff: ? +355 69 70 42 444 (Viber) ? +35569 70 42 999 (WhatsApp) ? [email protected] Adresa: Rrethrotullimi i Zogut te Zi, pranë Ring Center, Tirane, Albania. ??????????????????????? #albaniangirl #tirana #traveltheworld #love #nature #visitalbania #photography #foodphotooftheday #fakte #video #summer #instagood #beautiful #sea #beach #shqiperia #saranda #travelphotography #sunset #holiday #picoftheday #follow #mountains #lajme #instatravel #sun #photo

A post shared by PROTRAVEL AGENCY (@we.are.protravel) on

Darka gala e fundvitit

Stambolli, ndonëse është një ndër destinacionet më të kërkuara dhe të preferuara për shqiptarët, për të cilin agjencitë pohojnë se kërkohen edhe vende për t’u vizituar që përkojnë me skena telenovelash, për fundvit nuk përbën një atraksion të lartë. Agjencia e shpjegon me faktin se për Krishtlindjet dhe Natën e Ndërrimit të Viteve, përjetohet më tepër atmosferë në qytete europiane.

View this post on Instagram

?Viti i Ri në STAMBOLL? ?4 Ditë-€269 ?Nisja ne daten 29 Dhjetor ?Udhetim me gudie dhe avion Me Shume Detaje: Në pagesë janë përfshirë: -Bileta e avionit vajtje – ardhje. -Akomodimi në hotel me 4* ose me 5* -Mëngjeset për të gjithë ditët e qëndrimit. -Shëtitjet në Stamboll me autobus (sipas programit) -Shoqërues dhe guidë shqiptare, për të gjithë ditët e qëndrimit -Transfertat Aeroport – Hotel – Aeroport -Një lundrim me anije në Bosfor 2.5 – 3 orë për të parë Europën e dhe Azinë. Në pagesë nuk janë përfshirë: – Hyrjet në Muzeume dhe Monumente. – Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program. Opsionale: -Darka e vitit të Ri me zgjedhje opsionale ose në Gar Muzik Holl (me €59 Pagesë Shtesë) ose në Hotel Eresin TopKapi 5* (me €79 Pagesë Shtesë). ??????????????????????? Per Rezervime kontaktoni direkt me Protravel Staff: ? +355 69 70 42 444 (Viber) ? +35569 70 42 999 (WhatsApp) ? [email protected] Adresa: Rrethrotullimi i Zogut te Zi, pranë Ring Center, Tirane, Albania. ??????????????????????? #albaniangirl #tirana #traveltheworld #love #nature #visitalbania #photography #foodphotooftheday #fakte #video #summer #instagood #beautiful #sea #beach #shqiperia #saranda #travelphotography #sunset #holiday #picoftheday #follow #mountains #lajme #instatravel #sun #photo

A post shared by PROTRAVEL AGENCY (@we.are.protravel) on

Pro Travel Agency ju uron Krishtlindje dhe Vit të Ri të mbarë.

https://www.facebook.com/pg/ProTravelTirana/posts/?ref=page_internal


TË NGJASHME