HomeTeknologji

Supriza që do na bëj Samsung Galaxy S10+ në 20 shkurt!!!

Samsung Galaxy S10 + ka publikuar në një foto zyrtare që tregon saktësisht se çfarë mund të presim nga telefoni i ri kur të zbulohet para MWC 2019, në ngjarjen e 20 shkurtit.

Siç mund ta shihni, Samsung ka ekranin që përmban kamerën selfie në të djathtën e sipërme të panelit. Ajo që është interesante është se duket të ketë një kamer të dyfishtë përpara, siç është thënë më parë.

Gjithashtu thuhet se një tjetër shtresë e sigurisë është një lloj i ri i lexuesit të gjurmëve të ekranit që përdor ultrasonikë dhe jo optikën tradicionale.

Rezultati është mesa duket një proces i shpejtë dhe më i saktë i zhbllokimit duke përdorur një gjurmë gishtash në ekranin e poshtëm.

Interesante gjithashtu duket të jetë jo vetëm USB-C, por një port kufjesh 3.5mm në pjesën e poshtme të telefonit – diçka që markat e tjera vazhdojnë të lënë jashtë telefonave të tyre.

Evan Blass ka pamjet që duken të jenë materiale promovuese zyrtare të Samsung, që kanë Galaxy S10 Plus në formën përfundimtare.

Samsung pritet të lançojë Galaxy S10, S10 Plus dhe S10e në ngjarjen e lançimit më 20 shkurt. Galaxy X i palosshëm gjithashtu pritet të bëjë një paraqitje.


TË NGJASHME