HomeSociale

Surpriza për muajin tetor e nëntor, ja si do të jetë moti

Gjatë 24 orëve të kaluara në Tiranë ranë reshje më shumë se një muaj. Intensiteti ka qenë shumë i madh dhe kjo ka sjellë dhe përmbytje, ka thënë në emisionin Opinion meterologia Tanja Porja. 

Sipas saj moti në vijim do të ketë tepër surpriza.

“Parashikohet që dhe muaji tetor dhe nëntor do të ketë temperatura 3-4 gradë më të larta, se sa vlerat normale. Do kemi shumë ditë më diell, Do kemi dy, tre javë me diell. Reshje të kësaj natyre sigurisht që do të kemi në mes të tetorit. Parashikohet një javë më përpara që parashikohet të kemi shira intensivë”, u shpreh Porja./opinion


TË NGJASHME