Tag : arsye

Lifestyle Shëndeti

5 Ushqimet që ju ndihmojnë kur keni mungesë Hekuri

Katalina
Shpesh vuajmë nga mungesa e hekurit në gjak duke menduar për arsye të ndryshme. Arsyeja kryesore janë ushqimet. Ka shumë të ngjarë që ne nuk hamë ushqimet e duhura që na duhet për t’u favorizuar në shëndetin tonë. Këtu janë 5 ushqimet e pasura me hekur që ju duhen!  5 ushqime të pasura me hekur  Përzgjedhja e ushqimit në tryezë është gjithmonë shumë i rëndësishëm, nëse jemi anemikë është edhe më shumë. Para se të zbuloni se cilat ushqime janë të pasura me hekur, duhet të dimë se kjo e fundit është e rëndësishme pikërisht për oksigjenin që ka nevojë trupi ynë. Një
Lajme Lifestyle Shëndeti

Ja çfarë i ndodh trupit tuaj nëse hani tërshërë çdo mëngjes

Mila
Thonë se mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës. Për këtë, mjekët rekomandojnë vazhdimisht që të konsumoni tërshërë përgjatë këtij vakti, për një arsye
Lajme Lifestyle Sociale

Arsyet e provuara shkencërisht pse partnerët fillojnë t’i ngjajnë njëri-tjetrit

Mila
Ju me siguri keni vënë re lidhjen e fortë dhe ngjashmërinë e madhe që kanë çiftet të cilët kanë vite që janë së bashku.  Bright
Na Kontaktoni!