HomeSociale

Tahiri paraqitet në gjyq si i pandehur. Ja akuzat ndaj tij…

Një javë pasi u zyrtarizua si i pandehur, ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri është paraqitur sot në Gjykatën e Apelit të Krimeve të Rënda.

Më 28 shkurt Prokuroria për Krime të Rënda mbylli hetimet dhe çoi dosjen e ish-ministrit në Gjykatë me akuzën për “Trafikim të lëndëve narkotike” në kuadër të grupit të strukturuar kriminal dhe “Korrupsionit pasiv të funksionarëve të lartë shtetërorë”.

Pasi u njoh me akuzat Tahiri tha se kjo pritej duke e cilësuar procesin ndaj tij si të turpshëm, politik e të komanduar.

Tahiri nuk pranoi të thoshte se nga komandohet prokuroria në akuzat e ngritura ndaj tij, por tha se politika krimi dhe drejtësia janë aq bashkë sa ç’është dhe ati, biri dhe shpirti i shenjtë.


TË NGJASHME