Botë Kronikë Lajme Lajmi i Fundit

Tajfuni ‘Hagibis’ godet Japoninë

Tajfuni më i fuqishëm i vitit ‘Hagibis’ ka nisur në anën lindore të Japonisë, duke u spostuar së fundmi në qendër të vendit. Raportohet se një person ka humbur jetën si pasojë e tajfunit dhe pesë të tjerë janë plagosur.

Shpejtësia e ‘Hagibis’ pritet të shkojë deri në 215 km/h.

Operatori i Energjisë Elektrike njofton se të paktën 8.800 në pjesën lindore të vendit shtëpi kanë mbetur pa energji elektrike nga ‘Hagibis’.

Shumë njerëz janë evakuar, ndërsa supermarketet janë boshatisur për shkak se situata mund të paraqitet problemtaike për disa ditë.

Related posts

Çiftet që zihen me njëri-tjetrin duhen shumë, shkenca e tregon pse

Mila

Ruçi uron presidentin e ri të PE: I bindur për mbështetjen tuaj

Xhensila Gotanews

Ligji për mbrojtjen civile, Rama: Sanksione për çdo subjekt privat

Xhensila Gotanews
Na Kontaktoni!