HomePolitikë

Takim sekret Rama-Basha në një vend mik të Shqipërisë? Berisha i përgjigjet gazetarit

Ish-kryeministri Sali Berisha është pyetur nga gazetari Lorenc Vangjeli mbi një takim midis kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të PD-së, Lulzim Basha në një shtet mik të Shqipërisë.

I ftuar në “Opinion”, Berisha e mohoi këtë duke e konsideruar propagandë të zyrës së Kryeministrisë.

Pjesë nga biseda:

Vangjeli: A jeni në dijeni që zt.Rama dhe zt.Basha janë takuar këtë janar në një shtet mik të Shqipërisë? Dmth një takim që mund të shënojë 6 vjetorin e një marrëdhënie të veçantë? E kam fjalën për janarin e 2020-s? Në dijeninë tuaj ose mbas shpinës tuaj.

Berisha: Keqardhja ime është që bie viktimë e zyrës Fuga. Me të gënjy Fuga ty Lorenc? Ti mund ta mashtron Fugën një mijë herë por jo ai ty. Të të viktimizojë Fuga është me shku njeriu kot.


TË NGJASHME