HomePolitikë

Takimi me Merkel, Rama publikon videon: Pamjet e mbrëmjes së vonë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në facebook një video me pamje nga takimi me kancelaren gjermane Angela Merkel dhe presidentin francez Emmanuel Macron.

MIRËMËNGJES ? dhe me pamjet e mbrëmjes së vonë, dje pas një dite të gjatë me përfundime inkurajuese, mbi sfidat e vendit e të rajonit dhe procesin e paqes përfundimtare mes Kosovës e Serbisë, ku tanimë ka një angazhim të shtuar të Gjermanisë e të Francës, ju uroj një ditë të mbarë ?”, shkruan Rama.

Kujtojmë që dje kryministri Edi Rama zhvilloi një takim dy palësh me kancelaren gjermane, Angela Merkel. Në këtë takim u diskutua mbi ecurinë e Reformës në Drejtësi dhe procesin e integrimit të Shqipërisë në Bashkimin Europian.


TË NGJASHME