HomePolitikë

Takimi mes Yuri Kim dhe Ahmetajt, reagon ambasada Amerikane

Ambasada Amerikane ka zbardhur takimin e zhvilluar mes ministrit për Rindërtim Arben Ahmetaj dhe ambasadoren Yuri Kim

Sipas njoftimit të ambasadës në rrjetin social ‘Facebook’ dy zyrtarët diskutuan rëndësinë e përdorimit me efikasitet të burimeve në ndihmë të atyre që u prekën nga tërmeti tragjik i nëntorit.

“Ambasadorja nënvizoi përgjegjësinë e qeverisë për të siguruar transparencë dhe llogaridhënie për fondet e përdorura për rindërtim,” thuhet në njoftim

K.S/ GotaNews


TË NGJASHME