HomeLajme

Të arrestuarit e protestës së 13 Prillit dalin sot para gjykatës

Ish-deputetët e PD kanë shkuar mëngjesin e sotëm tek Gjykata Penale ku do të zhvillohet gjyqi për protestuesit e ndaluar ditën e shtunë.

Përfaqësues të PD-së kanë shkuar në ambjentet e kësaj gjykate për të qene prezent gjatë procesit. Opozita pretendon se ata janë të ndaluar thjesht se protestuan kundër qeverisë pa asnje provë fajësie.

Lidhur me protestën e 13 prillit ka nisur hetimi për 61 persona mes tyre edhe sekretari i përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi. Kujtojmë që nga protesta pati 5 punonjës policie të lënduar, disa protesues, si dhe gazetarë.


TË NGJASHME