HomeLajme

Të arrestuarit nga operacioni “Vjeshta”, ja masa e dënimit

Gjykata e Vlorës përcakton masën e sigurisë “Arrest në burg” për shtatë personat arrestuar në operacionin e koduar “Vjeshta”.

Të shtatë personat u arrestuan ditën e enjte, pas një aksioni të policisë së Vlorës, në bashkpunim me FNSH Fier dhe prokurorinë e Vlorës.

Ata akuzohen për veprën penale Kultivimi i bimëve narkotike” dhe ‘Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.


TË NGJASHME