HomePsikologji

“Të çmendur pas rrjeteve sociale”, e reja rrezikon jetën vetëm për të realizuar këtë foto

Fiksimi për të bërë foton ose videon perfekte ndonjëherë i shtyn njerëzit drejt çmendurisë. Kështu ka ndodhur edhe me një vajzë e cila është ngjitur rreth 915 metra mbi një shkëmb vetëm që të postojë një foto në rrjetet sociale.

Vajza emri i të cilës nuk është bërë i ditur ishte ulur në shkëmbinjtë e Pedra da Gávea në Rio De Janerio, Brazil dhe poshtë këmbëve të saj ishte e gjitha një humnerë.  Personi që bërë foton e kthen kameran edhe poshtë ku duket qyteti që në fakt pallatet disa katëshe duken si “miza” të vogla.  Fotoja, e publikuar dje, ka pasur më shumë se 114.000 pëlqime edhe pse jo shumë njerëz menduan se ishte një ide e mirë.


TË NGJASHME