HomeLajmi i Fundit

Të shtëna armësh në Marsejë, raportohet për gjashtë të lënduar

Gjashtë persona janë lënduar gjatë të shtënave me armë që ka ndodhur në një kafiteri në Marsejë, ka njoftuar sot policia franceze.

Të shtënat kishin ndodhur rreth orës 20:30 në kafeterinë Terminus, kur një person me motoçikletë iu afrua kafeterisë dhe hapi zjarr, pastaj është larguar nga vendi i ngjarjes me shpejtësi.

Njëri nga gjashtë të lënduar është në gjendje kritike, e siç raportojnë mediat lokale pas të shtënave e tërë zona është bllokuar për shkaqe sigurie, kurse policia është duke u munduar të konfirmojë identitetin e sulmuesit.

Mendohet se ky sulm ka të bëjë me krimin e organizuar, megjithatë asgjë zyrtare nuk ka derisa policia nuk është deklaruar lidhje me këtë.