HomeLajmi i Fundit

Të shtëna me armë në festën e shkollës, dyshohet për 2 të vdekur dhe 20 të plagosur

Dy persona dyshohet se kanë vdekur dhe të paktën 20 janë plagosur pasi një person i armatosur hapi zjarr në një festë të një universiteti në Teksas.

Shërbimet e urgjencës u nisën për në vendin e ngjarjes në Greenville, afër Dallas, ku studentët e Kolegjit të Tregtisë A&M të Teksasit po festonin për kthimin në shkollë.

Policia u fut në vendin e ngjarjes në Greenville, Teksas pas raportimeve për një të shtënë.

Policia e Qarkut Hunt tha që tre ambulanca morën viktima në një spital lokal të traumës dhe viktimat e tjera u dërguan në spitalet Greenville, Quinlan dhe Tregtisë.