HomeRajon

Telefonatë nga kryeministrja e Serbisë? Ja lajmi që i dha Edi Ramës

Gjatë ditës së sotme kryeministri Edi Rama, ka marrë një telefonatë nga homologia e tij serbe, Ana Brnabiç.

Mediat e huaja raportojnë se kryeministrja serbe, i ka dhënë një informacion mjaft të rëndësishëm Edi Ramës. Ky lajm lidhej pikërisht me lajmin e mirë se Serbia, do heqi detyrimin e testit PCR për të gjithë shtetasit shqiptarë që hyjnë në shtetin e tyre.

Më tej, mediet serbe bëjnë me dije se Rama dhe Brnabic kanë diskutuar gjithashtu mbi temat aktuale dhe bashkëpunimin e përbashkët.

“Ata folën dhe për luftën kundër Covid 19, por edhe hapat e ardhshëm në bashkëpunim brenda iniciativës ‘Shengeni rajonal’”.


TË NGJASHME