HomeSociale

Tensione në KZAZ-në e Kamzës, militantët e PD hapin me forcë portën e shkollës, policia…

Dita e sotme ka nisur me tensione në Kamëz, pranë KZAZ, ku militantë të Partisë Demokratike kanë vendosur të zbatojnë dekretin e Presidentit Ilir Meta, i cili ka anuluar 30 qershorin si datë të zgjedhjeve.

Sakaq, ata kanë tentuar të hapin me forcë portën e shkollës ku ndodhen materialet zgjedhore të kësaj  KZAZ, dhe pas disa tentativave e kanë hapur.

kamez

Policia ndodhet në vendngjarje dhe po nxjerrin me forcë nga ambientet e KZAZ, duke përdorur një spraj lotsjellës.

445
54878947896521
454567842

TË NGJASHME