HomeSociale

Tensionohet sërish situata te teatri, protestuesit përplasen me policinë, ndërhyn FNSH

Është tensionuar sërish situata te Tetari Kombëtarë, ku protestuesit janë përplasur me forcat e policisë.

Ata u përpoqën të çajnë kordonin policorë, ndërkohë që policë dhe Forcat e Ndërhyrjes së ndërhynë që të largojnë prej andej qytetarët.

Prej mëngjesit të sotëm, artistë e përfaqësues të shoqërisë civile kanë bërë rezistencë duke hyrë në ambientet e brendshme kundër boshatisjes së nisur prej ditësh në kuadër të projektit për ndërtimin e teatrit të ri mbi rrënojat e të vjetrit.

tetari-perplasje 1
tetari-perplasje2
teatri-perplasje 4
teatri-perplasje 5
teatri-perplasje6
tetari-perlasje7

TË NGJASHME