HomeLajme

Tensionohet situata në Fakultetin e Drejtësisë, përplasje mes studentëve

Tensionohet situataFakultetin e Drejtësisë mes studentëvengujuar që kanë bojkotuar mësimin dhe studentëve që kërkojnëzhvillojnë mësim.

Paraditen e kësaj të premte dy grupe studentësh kanë tentuarpërplasen fizikisht, ndërkohë që policia private ka njoftuar Policinë e Shtetit.

Më herët rektori i Universitetit Mynyr Koni ka zhvilluar një takim me studentët që kanë bojkotuar mësimin.

Një prej studentëve u shpreh për ABC News se studentë që donin të hapnin barrikadën ishin të nxitur politikisht: “Ishin rreth 3 persona të nxitur politikisht që u munduan të hapnin barrikadën. Ne u munduam të ruanim qetësisë”.


TË NGJASHME