HomePolitikë

Tentojnë të rrëzojnë portën, policia lag me ujë protestuesit

Përveç tymueseve, shashkave dhe djegies së gomave nga protestuesit deri në orët e mesditës nuk pati tensione apo incidente serioze që të mund të detyronin  Gardën për përdorimin e gazit lotsjellës.

Ndërkohë rreth orës 12:31, disa protestues shtynë dhe tentuan të rrëzojnë portën që lidh Kuvendin me ish-selinë e PD-së.

Në këto kushte, policia për t’i zmbrapsur zgjodhi të përdorë autobotët, duke i lagur me ujë.


TË NGJASHME