HomeLajmi i Fundit

Tërmet 7.5 ballë në ishujt lindorë të Rusisë, alarm për tsunam në disa shtete

Është regjistruar mëngjesin e kësaj të mërkure një tërmet me magnitudë 7.5 ballë i shkallës rihter në Rusi.

Ndërsa autoritetet japoneze dyshojnë për një tsunam tue mundshëm i cili mund të godas Japonin, ishujt e Paqësorit Midway, The Northern Marianas DHE Wake dhe Hauain.