HomeRajon

Tërmet i fuqishëm në Greqi. Ja ku ishte epiqendra

Pak minuta më parë një lëkundje e fortë me magnitudë 4.7 të shkallës Rihter është regjistruar në Greqi.

Lëkundjet janë ndjerë në orën 21:22 të mbrëmjes, me epiqendër 62 km në jugperëndim të Janinës dhe 30 km në veriperëndim të Préveza.

Ende nuk dihet nëse ka apo jo dëme materiale, por lëkundjet kanë qenë të forta.


TË NGJASHME