HomeLajmi i Fundit

Tërmet i fuqishëm në Pukë, dëmtohen shumë objekte

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 4.7 Rihter ka godítur mbrëmë Shqipërinë rreth orës 22:37. Nga të dhënat zyrtare të IGJEUM, tërmeti ka rënë në Pukë, 9 km në lindje të Fushë Arrëzit.

Deri më tani raportohen dëme në shumë objekte në fshatrat dhe qytetin e Pukës, por nuk dihet dëmi real. Më së shumti tërmeti është ndjerë në fshatin Lumbardhë të Pukës, vend edhe ku ka qenë epiqedra e tij.
Ky tërmet është pasuar edhe nga lëkundje të tjera gjatë natës.


TË NGJASHME