HomeAktualitet

Tërmet i fuqishëm në Shqipëri! Tirana shkundet nga 5.1 ballë

Një tërmet i fuqishëm ka lëkundur kryeqytetin.

Mësohet se tërmeti ka qenë rreth 5.1 ballë sipas rrjetit ndërkombëtar sizmiologjik, ndërsa epiqendra ka qenë tek Gjiri i Lalzit.

Tërmeti është ndjerë në Durrës, Elbasan dhe Lezhë.

Nuk dihen ende detaje nëse ka dëme materiale, por lëkundjet kanë qenë të forta.


TË NGJASHME