HomeE Jona

Tërmet në Dibër! Lëkundjet ndjehen edhe në Tiranë

Pasditen e sotme, në orën 16:08, janë ndjerë lëkundje toke në Dibër dhe Tiranë. Mësohet se epiqendra e tërmetit ka qenë në Stovec, Qarku Dibër, por që lëvizjet e Tokës janë ndjerë edhe në Tiranë.

Sipas qendrës së tërmeteve EMSC, magnituda e tërmetit ishte 4.1 ballë.

Deri në këto momente nuk ka raportime për dëme materiale apo në njerëz.


TË NGJASHME