Botë Kronikë Lajme

Tërmet në Pakistan, 24 të vdekur

24 persona kanë vdekur dhe rreth 500 janë plagosur nga një tërmet në zonën e Kashmirit të kontrolluar nga Pakistani.

Lëkundjet shkatërruan rrugë dhe dëmtuan ndërtesa. Epiqendra e tërmetit me magnitudë 5.8 ishte pranë qytetit Nju Mirpur.

Pamje pas tërmetit tregojnë se si edhe pemët janë shkulur nga rrënjët ndërsa makinat kanë rënë në krisjet e mëdha të asfaltit të krijuara nga lëkundjet.

Related posts

Rëndohet bilanci i aksidentit tragjik në Tiranë. Policia jep detaje

Mila

Luftëtari, sprovë e dyfishtë ndaj Tiranës

Mila

Dy javë ndjekje për ta vrarë! Kapen 3 ekzekutorët e Kurtit, u paguan 30 mijë €

Mila
Na Kontaktoni!