HomeRajon

Tërmeti godet Greqinë, regjistrohen lëkundje dhe në Shqipëri

Një tërmet është regjistruar pak pas mesnate në Greqi. Lëkundjet kanë qenë me magnitudë 3.4 të shkallës rihter, në zonën detare në jug-perëndim të Nafpaktos. Ky fakt është bërë i ditur nga Instituti Gjeodezik të Observatorit Kombëtar të Athinës.

De726585 3c4d 4252 A211 38b227243b55

Po ashtu, dy lëkundje të lehta tërmeti janë ndjerë dhe gjatë mëngjesit të sotëm në Shqipëri.

I pari është regjistruar në Tabak të Elbasanit, me magnitudë 1.3 dhe tjetri në Bezhan të Korçës, me magnitudë 2.2 të shkallës rihter.

Termeti

M.H/ Gotanews


TË NGJASHME